Content marketing, czyli tworzenie treści w 2023 roku

Tworzenie treści - Content Marketing
Digital Promotion

Jeśli chodzi o przyciąganie i konwertowanie klientów, tworzenie treści jest niezawodną techniką. M Marketing treści może być bardzo skutecznym i opłacalnym sposobem na dotarcie do wybranych odbiorców z wartościowymi informacjami. W tym artykule prognozujemy, jak będzie wyglądał content marketing, czyli tworzenie treści w 2023 roku.

tworzenie treści w 2023 roku

Przyszłość content marketingu

Marketing treści nieustannie ewoluuje w nowy i nieprzewidywalny sposób, który opiera się głównie na trendach dotyczących treści i SEO. Nie chodzi tylko to, aby zastosować wszystkie formaty, których powinniśmy używać, aby zaangażować odbiorców. Największą niespodzianką jest przyspieszenie technologii wykorzystującej sztuczną inteligencję do tworzenia nowych treści.

Zastosowanie algorytmu GPT przyczyni się do zwiększenia produktywności i zmiany zasad tworzenia tekstów SEO. Jak więc będzie wyglądała przyszłość marketingu treści w kolejnych latach? Przyjrzyjmy się najciekawszym trendom, które pojawiają się już na horyzoncie.

Krótkie treści wideo

Już od jakiegoś czasu wideo okrzyknięto kluczowym rodzajem treści, dzięki któremu marki zyskują popularność w różnych kanałach marketingowych. Trend ten zauważalny jest zwłaszcza w mediach społecznościowych, gdzie coraz większą popularnością cieszy się TikTok. Większość marketerów twierdzi, że wideo jest najcenniejszym rodzajem treści i że w największym stopniu przyczynia się do budowania świadomości marki.

Materiały filmowe bardzo skutecznie pomagają też w osiąganiu celów sprzedażowych, zwłaszcza jeśli chodzi o media społecznościowe. Wszystkie platformy społecznościowe traktują priorytetowo treści wideo przez swoje algorytmy, Dotyczy to także serwisów, które tradycyjnie były oparte na tekście, jak na przykład LikedIn, czy Twitter.

W roku 2022 w mediach społecznościowych królowały zabawne filmy, tworzone przy pomocy urządzeń mobilnych. Jeśli więc zamierzasz tworzyć treści wideo w 2023 roku, weź również pod uwagę zeszłoroczny trend. Jest to strategia, która bardzo dobrze działa w serwisach takich jak TikTok, czy Facebook.

Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek odnośnie tworzenia treści wideo w 2023 roku.

  • Filmy powinny być krótkie. Kampanie, które odnosiły największe sukcesy w zeszłym roku, wykorzystywały wideo o długości od 15 do 30 sekund.
  • Na końcu filmu dodaj ciekawy fakt, który zainteresuje odbiorcę.
  • Bardzo dobrze sprawdza się dodanie w trakcie filmu przerywnika w formie „zobacz, co się wydarzy” lub „oglądaj do końca”.
  • Podążaj za obowiązującymi trendami, hashtagami, czy emotikonkami.
  • Dodaj interesujący dźwięk do filmu. Tutaj również warto kierować się aktualnymi trendami.

Chat GPT i korzystanie ze sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jest stosowana w copywritingu już od kilku lat. Jednak w 2023 r. sztuczna inteligencja będzie odgrywać większą rolę niż kiedykolwiek wcześniej. Coraz większe znaczenie ma personalizacja treści, dlatego rośnie także zapotrzebowanie na różnego rodzaju teksty.

Na rynku pojawia się wiele nowych rozwiązań oferujących technologię AI w copywritingu. Przykładowo UberSuggest wykorzystuje sztuczną inteligencję do pomocy przy tworzeniu wpisów blogowych, natomiast Copy.ai pomaga tworzyć wpisy w mediach społecznościowych. Coraz większą rolę będzie odgrywał także Chat GPT, który jest przystosowany do konwersacji z użytkownikami.

Coraz częściej pracownicy działów marketingu korzystają ze sztucznej inteligencji do tworzenia wiadomości e-mail lub tworzenia tekstów reklam. Algorytmy AI nie ograniczają się już tylko do „przerabiania” gotowych tekstów. Najnowsze rozwiązania pozwalają tworzyć unikalne treści zupełnie od podstaw. Sztuczna inteligencja pomaga marketerom przy tworzeniu gotowych artykułów, czy opisów produktów do sklepu internetowego. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku rosnącego zapotrzebowania na duże ilości unikalnych tekstów.

Firmy zajmujące się technologią AI zapowiadają duże inwestycje w rozwój oprogramowania. Chodzi tutaj głównie o uczenie się maszynowe, które pomaga przetwarzać język naturalny użytkowników. Dzięki temu teksty tworzone przez algorytmy AI będą stawały się coraz lepsze i mogą wymagać od nas jedynie sprawdzenia, czy delikatnej korekty.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz