Trendy w marketingu internetowym – Wideo nadal na czele

Marketing Internetowy, Marketing wideo
Digital Promotion

Niezależnie od tego, w jakiej branży działa Twoja firma, lub jakie produkty czy usługi oferujesz, warto zwracać uwagę na trendy w marketingu internetowym. W tym artykule znajdziesz zestawienie strategii i narzędzi marketingowych, które mogą być skuteczne w 2021 roku.

Trendy w marketingu internetowym

Co nas czeka w bieżącym roku

Rok 2022 zaskoczył wszystkich. Wielu ekonomistów co prawda zapowiadało nadejście światowego kryzysu gospodarczego, jednak nikt nie spodziewał się, że jego bezpośrednią przyczyną będzie pandemia koronawirusa.

Zawsze warto jednak patrzeć w przyszłość z optymizmem. Każda zmiana oczywiście powoduje niepewność, ale z drugiej strony stwarza wiele nowych możliwości. Gwałtowny rozwój nowoczesnych technologii dla jednych może być postrzegany jako zagrożenie, natomiast inni będą widzieli w nim ogromną szansę na „rozwinięcie skrzydeł.”

W obecnej sytuacji większość firm odnoszących spektakularne sukcesy związana jest z branżą IT. Nie musisz być od razu twórcą drugiego Amazona czy Google, warto jednak korzystać z dobrodziejstw marketingu cyfrowego. Sprawdź, jakie są przewidywane trendy w marketingu internetowym.

1. Trendy w marketingu internetowym, treści wideo nadal na czele

Jeżeli do tej pory twoja firma nie korzystała z treści filmowych do promowania produktów czy usług, czas najwyższy, aby to zmienić. W ostatnich latach treści tekstowe przegrywały konkurencje z materiałami wideo. W rozpoczynającym się 2023 roku będzie podobnie.

Stale rosnąca popularność treści wideo wynika z kilku czynników. Po pierwsze coraz większy udział urządzeń mobilnych, używanych do korzystania z globalnej sieci. Po drugie charakter materiałów filmowych, które angażują uwagę odbiorcy o wiele bardziej niż treści tekstowe.

Używanie treści filmowych w działaniach marketingowych, daje ogromne możliwości. Rozwój nowoczesnych technologii teleinformatycznych pozwala na tworzenie wysokiej jakości klipów filmowych, oraz na nadawanie przekazów na żywo.

Transmisje na żywo okazały się bardzo skutecznym narzędziem marketingowym. Znane marki bardzo chętnie korzystają z usług celebrytów, oraz różnej maści influencerów, którzy regularnie docierają do tysięcy odbiorców, głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

2. Media społecznościowe, ale nie koniecznie Facebook

W świecie mediów społecznościowych sporo się w ostatnim czasie zmieniło. Platforma społecznościowa, którą w 2004 roku powołał do życia ‎Mark Zuckerberg, przestała być niekwestionowanym liderem.

Badania przeprowadzone przez Forbes pokazały, że przeszło 40% użytkowników Facebook’a ma powyżej 65 lat. Oznacza to, że ta platforma społecznościowa traci zainteresowanie młodszych użytkowników, którzy teraz chętniej wybierają bardziej wizualne wrażenia, oferowane przez Instagram czy Snapchat.

Mimo wszystko jednak, dla wielu osób synonimem social mediów jest nadal Facebook, i wielu marketerów cyfrowych nie wyobraża sobie kampanii „społecznościowej” bez prowadzenia Fanpage’a.

3. Trendy w marketingu internetowym, chatboty i sztuczna inteligencja

Czym są chatboty ? Jest to specjalne oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji. Wykorzystuje się je głównie do komunikacji z klientami czy potencjalnymi klientami. Nowoczesne systemy komputerowe imitują rozmówcę, którego nie sposób odróżnić od fizycznego operatora biura obsługi.

Głównym atutem biura obsługi opartego na chatbotach jest możliwy dostęp 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Klienci korzystający z automatycznego biura obsługi, cenią sobie zwłaszcza szybkość, z jaką otrzymują odpowiedzi na zadane pytanie.

Oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, wykorzystuje wgląd w dane klientów, oraz uczenie się maszynowe, dzięki czemu lepiej rozumie zachowanie swoich „rozmówców”. Nowoczesne trendy w marketingu internetowym zakładają również działania wielokanałowe, w których systemy komputerowe również doskonale sobie radzą.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz