Tworzenie Treści Blogowych dla Firmy

Marketing Internetowy, Tworzenie treści - Content Marketing
Digital Promotion

Prowadzenie kampanii content marketingowej bez bloga firmowego może być bardzo trudne. Wiele osób jednak uważa, że tworzenie treści blogowych jest bardzo trudne, i dlatego z nich rezygnują. Jak zatem poradzić sobie z prostym i tanim pozyskiwaniem ruchu organicznego ?

 Tworzenie Treści Blogowych dla Firmy

Korzyści prowadzenia bloga firmowego

Oczywiście istnieje wiele różnych sposobów, aby inwestycja w blog firmowy była opłacalna, a Twój zespół ds. treści nie skupiał się tylko na tworzeniu artykułów na bloga.

Zanim jednak przejdziemy do konkretnych rozwiązań, poświęćmy chwilę na przeanalizowanie wszystkich pozytywnych zmian, jakie może wnieść blog biznesowy.

Serwis Adsy.com, zajmujący się pośrednictwem w publikacji wpisów gościnnych i sponsorowanych, stworzył krótką infografikę opisującą korzyści dla różnych części Twojego przedsiębiorstwa płynące z blogowania.

Jak wynika z zamieszczonej analizy, wzrost ruchu koreluje z liczbą publikowanych postów na blogu. Mogą one znacząco poprawić Twoje rankingi, a w konsekwencji zwiększyć darmowy ruch na Twojej stronie firmowej.

Wykres przedstawia również dane na temat zmian w generowaniu leadów, czyli osób bezpośrednio zainteresowanych naszym produktem lub usługą. Wynika z niego, że wzrost liczby lidów jest naturalnym rezultatem prowadzenia bloga firmowego.

Blogowanie wpływa pozytywnie nie tylko na statystyki odwiedzin oficjalnej strony firmowej. Niezależnie od branży, w której działasz, zazwyczaj masz do czynienia z ludźmi. Nawet jeśli jesteś właścicielem firmy świadczącej usługi dla innych przedsiębiorstw, tzw. B2B, to zawsze inni ludzie podejmują ostateczną decyzję, czy skorzystać z oferowanych usług, czy nie.

Zatem Twój blog biznesowy będzie nieoceniony w budowaniu i podtrzymywaniu relacji z potencjalnymi klientami. Publikując na blogu, pokazujesz swoim klientom, że Ci na nich zależy. Pewnie każdy z nas chciałby korzystać z usług firmy, która potrafi zaangażować się w relacje z klientami.

Ostatecznie głównym zadaniem każdej firmy jest realizowanie sprzedaży. Proces ten składa się z kilku etapów i wymaga konkretnych działań i wspólnego wysiłku całego zespołu. Wiele osób w firmie uważa, że finalizacja sprzedaży jest zasługą osób, zajmujących się właśnie sprzedażą. Nie jest to jednak do końca prawda.

Poniższa grafika wyjaśni Ci, dlaczego blogowanie ma tak duże znaczenie w biznesie. Mam nadzieję, że angielska wersja językowa nie sprawi Ci trudności. Przekaz jest bardzo prosty i intuicyjny.

Tworzenie treści blogowych dla firmy w praktyce

Adsy infografika
Lead generation
Reletionship in business
Selling

Materiały źródłowe: Adsy.com

Jeśli masz dodatkowe pytania, lub interesuje Cię tworzenie treści dla firmy, napisz komentarz pod naszym artykułem, Zachęcamy również do udostępniania naszych artykułów w mediach społecznościowych.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz