Jak promować sklep internetowy – Social media

Marketing Internetowy
Digital Promotion

Jak każdy biznes, także ten internetowy, dla efektywnego działania potrzebuje reklamy. W przypadku sklepów internetowych taka reklama ma znaczenie szczególne, ponieważ to ona w zdecydowanej większości sytuacji odpowiada za obroty, a tym samym zyski, generowane przez sklep działający w przestrzeni wirtualnej. Z Tego artykułu dowiesz się jak promować sklep internetowy.

Jak Promować Sklep Internetowy

Kilka słów wstępu

Bez reklamy i odpowiednio dobranych oraz przeprowadzonych na określoną skalę działań promocyjnych, nie ma praktycznie żadnych szans, aby sklep internetowy odniósł jakikolwiek sukces. Jakiego typu są to działania? O tym właśnie będzie traktował ten tekst.

Zacznijmy od omówienia najpopularniejszej i najbardziej rozpowszechnionej formy promocji w Internecie, czyli pozycjonowania sklepu w wyszukiwarkach internetowych, zwłaszcza w Google.

Jak promować sklep internetowy, pozycjonowanie

Pozyskiwanie klientów bezpośrednio z wyszukiwarek internetowych to wyjątkowo efektywny sposób na docieranie do tysięcy użytkowników sieci – potencjalnych klientów – jednocześnie. Aby ten cel zrealizować, musimy pozycjonować sklep internetowy na określone słowa kluczowe. Będą to frazy tematycznie związane z ofertą danego sklepu. Wybór odpowiednich fraz często przesądza o powodzeniu oraz skuteczności pozycjonowania, zatem warto takie zadanie powierzyć specjalistom z firm zewnętrznych.

Inną formą pozyskiwania klientów bezpośrednio z poziomu wyszukiwarek internetowych są linki sponsorowane – tego typu kampanie reklamowe przeprowadzane za pomocą takich systemów jak Google AdWords wyróżniają się wysoką skutecznością działania, jednak ich stosowanie wiąże się z niemałymi kosztami.

Skorzystaj z internetowych porównywarek

Kolejny sposób promocji internetowego biznesu to skorzystanie z oferty znanych i cenionych przez użytkowników porównywarek cen. Tutaj wystarczy zarejestrować się w danym systemie i odpowiednio skonfigurować swój sklep internetowy – tak aby do porównywarki trafiły linki z produktami ze sklepu. Podobnie jak w przypadku reklamy w wyszukiwarkach, tak i tutaj możemy skorzystać z oferty porównywarek darmowych jak i płatnych.

Następna metoda promocji ceniona przez internetowych sprzedawców to wejście z ofertą sklepu na popularne portale aukcyjne typu Allegro. Oczywiście w takim przypadku, aby nasza reklama była skuteczna, musimy oferować wyjątkowo atrakcyjne dla klientów ceny, a to nie zawsze jest możliwe.

W reklamie każdej działalności internetowej pomocne mogą być również katalogi stron, w których zamieszczamy ofertę firmy. Jednak ich skuteczność będzie miała raczej ograniczony charakter, i opieranie reklamy wyłącznie na tym elemencie może okazać się błędne.

Jak promować sklep internetowy w social mediach

Ostatnio coraz bardziej popularnym sposobem jak promować sklep internetowy, są media społecznościowe, a także reklamy na blogach tematycznych. Promocja na Facebooku może pomóc w zdobyciu wielu użytkowników, którzy dowiedzą się o naszym sklepie. Jednak ilu z nich zostanie naszymi klientami – tego niestety nie da się przewidzieć, ani jasno określić.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz